انجمن گردشگری ایران و تاجیکستان

در 17 خرداد ماه 1401، همایش گردشگری تاجیکستان و ایران  در تهران و با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

انجمن گردشگری ایران و تاجیکستان

انجمن گردشگری ایران و تاجیکستان

 

این مجمع به همراه نمایندگان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و کمیته توسعه گردشگری تاجیکستان با حضور روسای شرکت های گردشگری دو کشور، انجمن ها، نمایشگاه ها و رسانه های گروهی برگزار شد.

این مجمع با سخنرانی نظام الدین زاهدی سفیر جمهوری تاجیکستان در ایران آغاز شد که وضعیت کنونی و چشم انداز روابط بین تاجیکستان و ایران را در پرتو سفر رسمی اخیر بنیانگذار صلح و وحدت ملی – تاکید کرد.

در این گردهمایی، روسای شرکت های مسافرتی کشورمان («هلدینگ گردشگری تمدن شهر کادوس»«ماهنامه سفر»«تور شرق»، «رسول تور»، «برو سفر» و «خدمتراسونی سیوهی») در سخنانی به ارائه ظرفیت های گردشگری تاجیکستان پرداختند. در این مراسم عکس ها و فیلم هایی از جاذبه های گردشگری تاجیکستان به نمایش گذاشته شد و قراردادهای همکاری بین شرکت های تاجیکستانی و ایرانی منعقد شد.

 

 

ماهنامه سفر و شرکت کادوس میزبان نظام‌الدین زاهدی سفیر تاجیکستان و هیاتی از دفاتر مسافرتی تاجیکستان در رستوران سعدآباد تهران بود.

ارزش‌آفرینی تازه در مناسبات گردشگری ایران و تاجیکستان

بررسی ظرفیت‌های توسعه گردشگری ایران و تاجیکستان موضوع ضیافت باشکوهی بود که به میزبانی هلدینگ کادوس و ماهنامه سفر در رستوران سعدآباد با حضور سفیر تاجیکستان در ایران و هیات همراه در رستوران سعد‌آباد برگزار شد.

در این ضیافت مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آقای بنکدار نماینده جامعه تورگردانان ایران، و ایمان دهاقین دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

همایون ذرقانی مدیرمسئول ماهنامه سفر و یکی از میزبانان این ضیافت از جزییات طرح انتشار ویژه‌نامه کاربردی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری هر دو کشور ایران و تاجیکستان سخن گفت که می‌تواند در برنامه‌ریزی بهتر سفر بین دو کشور سودمند باشد.

در سفرآنلاین بخوانید.

لینک ویدیو مراسم

 

 

لینک خبر در وب سایت وزرات امورخارجه تاجیکستان

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.