برآورد هزینه ساخت رستوران

برآورد هزینه ساخت رستوران

برآورد هزینه ساخت رستوران بسیار دشوار است،تاسیس رستوران شاید آرزوی بسیاری باشد ، ولی هزینه ای که این آرزو دربر دارد ، چندان ناچیز نیست.
از سرمایه اولیه گرفته الی پرداخت پاداش ، هزینه زیاد زیادی از جیب تان خواهید پرداخت ، بدون اینکه سودی برایتان برپایی شود.

برآورد هزینه ساخت رستوران

برآورد هزینه ساخت رستوران

هزینه راه اندازی رستوران

تخمین هزینه های  ، گرد از نخستین گام ها برای آغاز یک کار بازرگانی است ، به جز زمانی که خودتان ثروتی داشته باشید ، باید طرحی توجیهی رستوران از کاری که می خواهید آغاز کنید ، حاضر کنید و با آن بانک یا سرمایه گذاری ، را متقاعد کنید الی برایتان سرمایه گذاری کند.

 خرج راه اندازی یک رستوران را برآورد کنیم

برآورد هزینه ساخت رستوران

1- تصمیم بگیرید که می خواهید وسایل طباخ خانه  رستوران را بخرید یا کرایه کنید.
کرایه کردن ، خرج های اولیه را کمتر می کند و می توانید این امکان را داشته باشید که اگر بازرگانی تان رونق گرفت ، سپس شروع به خرید وسایل کنید. هزینه کرایه ماهیانه را یادداشت کنید.

 

2-فروشگاه های مختلف را برای خرید بهتر کالاها ، بررسی کنید. هزینه های تاسیساتی چون وسایل آشپزخانه ، وانگهی تغییر ظاهری آشپزخانه، محل طبغ غذا، سرویس بهداشتی و سایر وسایل ساختمانی است که باید پیش از بسط دادن رستوران ، آن ها را در نظر بگیرید.

3-: هزینه های مربوط به مبلمان ، طراحی داخلی ، رومیزی و وسایل توالت را در نظر بگیرید. قیمت شان را با یکدیگر مقایسه نماید و سپس شروع به خرید نماید. اگر دقیقا می دانید که چه می خواهید، مدل های خاص را با هم مقایسه کنید الی خرج ها دقیق تر باشد.

 

4- : هزینه های مربوط به خرید مجوزهای لازم را نیز در عقیده بگیرید. مجوزهای ساختمان احتمالا تنها مجوزهایی باشند که شما برای رستوران تان احتیاج داشته باشید. خرج مجوزها در هر استانی شدنی است متفاوت از هم باشد. هزینه های بیمه حوادث، اثیر سوزی و یا دزدی را نیز در نظر داشته باشید.

 

5- : هزینه های مربوط به پاداش کارگران را در عقیده بگیرید و البته با خود روراست باشید و آنچه که واقعا در توان است و می توانید خودتان پیشه کنید را در عقیده بگیرید.

 

6- : ببینید که آیا رستورانی که می خواهید باز کنید، می توانید با رستوران های بزرگ شهر چشم وهمچشمی داشته باشد یا خیر.

 

7- : برنامه ای برای ساعات کاری خود در عقیده بگیرید و روز تعطیلی رستوران را نیز لحاظ کنید.

 

احتمال شکست رستوران

زمانی که یک رستوران  در حال زیان دهی است ایتم های زیادی در این امر دخیل هستند و میتوان آن را بررسی کرد از آنگونه محل رستوران که در تو یا بیرون از شهر واقع شده ، در ناحیه ادراری نشین یا تفریحی واقع شده ، گونه غذایی که سرو میشود ، روش رسیدگی پرسنل به مشتری ها و بهداشت و غیره کلیه مطالب بالا 3٠٪ و مدیریت اشتباه 7٠٪ شکست یک رستوران را ساختن میدهد.

 

اداره و مدیریت کردن یک رستوران کار زیاد دشوار و کاستی است. خیلی (تقریبا7٠٪) از رستوران ها در سه سنه اول تاسیس با شکست روبه رو میشوند. این عدد در موعد بحران اقتصادی افزایش پیدا می کند زیرا در این سررسید پول زیادی در دست ملت نیست تا بتوانند برای غذاخوردن در بیرون از منزل صرف کنند.

برآورد هزینه ساخت رستوران

اما کل شکست‌های رستوران غیرقابل پیشگیری نیستند.اما با شناسایی تمام بخش‌های کاری رستوران اعم از دخل و خرج آن، به شما کمک می‌کند قبل از شکست خوردن رستورانتان را نجات دهید.

شرکت کادوس اماده ارائه راه حل و مشاوره به رستوران داران برای اخذ اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید.

سعید مجردی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کادوس

021-88834455

021-88839955

تماس آنلاین با کادوس: 09190030037

شماره همراه مدیر عامل :09122112246

 

آموزش رستوران درحال ورشکستگی شرکت گردشگری کادوس

برآورد هزینه ساخت رستوران

بررسی دقیق

وقتی میزان پول مختصر باشد، شما سعی دارید با همین میزان کم سرمایه و هر آنچه در بانک دارید به نحوی تردستی کنید، لغایت بتوانید شرایط نامساعد را اداره کنید. درواقع کوشش دارید الی از حساب ‌و کتاب دقیق سرباز زده و از بررسی بازداری کنید. این موعد زمانی بسیار حساس و بحرانی است لغایت به‌دقت هر چه تمام‌تر عملکرد کلی و مالی رستوران را به چالش بکشید. یک رستوران می‌تواند با میزانی کم‌درآمد شکست بخورد و هم می‌تواند با میزان زیاد پولی که خرج می‌کند. هم ترکیبی از این دو اشتباه. گذرگاه درآمدزایی، میزان درامد و بقیه هزینه‌هایی که صرف می‌کنید دربایستن دارد لغایت شما بر روی آن‌ها کارکنید.

 

بشنوید

اگر شما در حال نگریستن شکست رستوران هستید، بهتر است به‌سرعت دلیل این شکست را پیدا کنید. شاید شبکه‌های اجتماعی اینجا به شما کمک زیادی کند، با جستجو کردن نظرات مشتریان به گونه ها گوناگون و اینکه در باره رستوران شما چه اندیشه می‌کنند بتوانید نقاط ناتوانی رستوران را پیدا کنید. بهترین گذرگاه روراستی است. شاید واقعیت تلخ باشد اما یگانه از راه‌هایی است که شدنی این شما را از شکست برهاند. نظرات همش به این معنی نیست که پیشه شما سخت دارد، اما اگر بیشتر نظرات منفی بود و همه در راستای یک دیگر بودند بهتر است تا حداقل در وهله اول آن یک مشکل را برطرف کنید لغایت دوباره به سوداگری خود برگردید. پس یگانه از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که به مشتریان خود این فرصت را دهید که چه در رستوران و چه به‌صورت مجازی نظرات خودشان را به شما انتقال دهد و جلب اعتماد نماید که نظراتشانصد درصد بررسی خواهد شد. می بایست راه انتقاد نمودن را هموار نمود.

 

تمرکز بر روی هزینه غذا

هزینه‌ خوراک عامل ساخت و هم شکست یک رستوران است : این عامل از مهم‌ترین جزییات سودآوری رستوران است. اینکه چه میزان بابت هر منو خرج می‌شود خیلی اهمیت دارد. باید بدانید که هزینه کردن برای یک منو زمانی مناسب است که شما توانایی فروش آن را دارید اگر در شرایط نامساعد فروش پیمان دارید بهتر است کمی از هزینه‌ها و گونه ها منو کاسته شود منو تغییر کند. منو را به شکلی ساده‌تر و کم هزینه‌تر تغییر دهید الی بتوانید میزان فروش را بالاتر ببرید.

 

سریع ، اما به دقت عمل کنید

به طور معمول اینکه مشتری را به خاطر خالی شدن میز چشم براه نگه‌دارید باید بدانید که این کار در بی گمان فاجعه‌آمیزی اشتباه است. با این پیشه کامل مشتری را پس زده اید. هر رستورانی یک ساعت شلوغی دارد پس خیلی بد است که مشتری به تو رستوران بیاید و بعد از یک چشم براه ماندن طولانی از رستوران بیرون برود. پس هیچکس نباید به مدت طولانی معطل شود، نه به این مفهوم که به سمت مشتری حمله‌ور شوید ، ولی در این شرایط از آن‌ها بخواهید کمی صبر کنند و این اطمینان را به آن‌ها بدهید که به سرعت جایی برای نشانیدن برایشان حاضر می‌شود و حتماً درخواستشان برای سفارش غذا در اولویت قرار می‌گیرد. میزی که خالی شد را به‌سرعت تمیز کنید و برای نشستن آن را آماده کنید. حتی شده برای آن‌ها یک خدمه اخص پیمان دهید، لغایت مشتری میزان دقت و اهمیت شما را متوجه شود. کوشش کنید همیشه میز و صندلی اضافی برای این‌گونه زمان‌ها داشته باشید. فروش اغلب حتی در مقدار کم روز کاری شمارا می‌سازد.

هزینه راه اندازی رستوران

هزینه راه اندازی رستوران

 

تعداد پرسنل رستوران  کم

تابه‌حال برایتان رویداد افتاده که در رستوران بنشینید و چشم در چشم بودن پرسنل با مشتریان را مشاهده کنید. اینکه چندین نفر خدمه در رستوران در حال مسیر رفتن در رستوران باشند یا خیره به مشتری در جایی ایستاده باشند

 

برآورد هزینه ساخت رستوران

  •  برآورد هزینه ساخت رستوران
  •  آموزش رستوران درحال ورشکستگی
  •  خرج راه اندازی یک رستوران
  •  هزینه راه اندازی رستوران
  •  طرحی توجیهی رستوران

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.