راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران توسط شرکت گردشگری کادوس

راه اندازی رستوران توسط شرکت گردشگری کادوس

افتتاح و تاسیس رستوران(راه اندازی رستوران) همانند راه اندازی کافی شاپ بسیار هیجان‌انگیز است، با این وجود ممکن است طاقت‌فرسا نیز باشد. اداره‌ی آن هرگز به راحتی آویختن تابلو از درب فروشگاه آسان نیست. تحقیق دانشگاه کرنل در این خصوص نشانه می‌دهد که میزان شکست کسب‌وکارهای شاغل در این صنعت در سال اول بسیار زیاد است و یک‌چهارم رستوران‌ها در سنه اول بسته می‌شوند.

این بدان معناست که برای کامیابی در تاسیس رستوران به برنامه‌ریزی هوشمندانه، ایده‌های خلاقانه، اجرای بازاریابی و عمل به وعده‌های موجود در بیانیه ماموریت تجاری‌تان لازم دارید. باید از اشتباهات سایرین آموزه بگیرید و کسب‌وکارتان را به یک برند مشهور تبدیل کنید.

موارد مهم در راه اندازی رستوران:

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

1: سیاست‌های کلی رستوران

باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید خودتان یک رستوران راه‌اندازی کنید یا نمایندگی یک برند معروف را برعهده بگیرید. این کار مزایا و معایب خودش را دارد. برتری گرفتن نمایندگی این است که شما تحت نام برند آنها آغاز به تکاپو می‌کنید و تبلیغات و بازاریابی لغایت حدی توسط آن برند اتمام شده است.

این امر ریسک شغل را کاهش می‌دهد با این وجود  از معایب آن این است که باید مبلغی را بر پایه پیمان نامه به آن برند معروف پرداخت کنید و دومین مشکل این است که شما باید طبق اصول شرکت اصلی عمل کنید و آزادی‌تان سلب می‌شود. با وجود این اطلاعات مزایا و معایب می‌توانید تصمیم خودتان را بگیرید.

همچنین در نظر بگیرید که داشتن رستوران یک تعهد شغلی تمام‌وقت با اضافه کاری می‌طلبد. این بدان معناست که شما اغلب اوقات، خصوصاً اوایل راه‌اندازی، حتی به هنگام مهمانی‌های خانوادگی، تعطیلات و آخر هفته در محل شغل خود خواهید بود.

علاوه بر اینها اثناء آماده‌شدن برای راه‌اندازی رستوران، باید جنبه‌های بسیار دیگری را نیز دتوجه کنید. جنبه‌هایی همانند هزینه‌های راه‌اندازی رستوران و تخمین مالی، گزینش نام، برگزیدن مکان، استخدام پرسنل ماهر، خرید لوازم موردنیاز، تهیه افزار رستوران، برگزیدن منوی جذاب، بازاریابی و جذب مشتری، کسب مجوزهای لازم و اینکه آیا احتیاج به عقد قراردادهای مختلف به هنگام راه‌اندازی رستوران دارید یا خیر. در ادامه به تفصیل به هریک از این جنبه‌ها می‌پردازیم:

شرکت گردشگری کادوس در امر راه اندازی رستوران میتوانید با ارائه مشاوره رایگان شما را در کسب وکارتان یاری کند .کافیست با ما تماس بگیرید

021-88834455

021-88839955

تماس آنلاین با کادوس: 09190030037

راه اندازی رستوران توسط شرکت گردشگری کادوس

2: برآورد مالی و برآورد هزینه‌های رستوران((راه اندازی رستوران) )

دلایل زیادی مایه ورشکستگی رستوران‌ها می‌شوند. به دلیل، انتخاب فضا نامناسب، عدم تحقیق صحیح در مورد رقبا، سرویس‌دهی ضعیف، منوی نه چندان جالب و… باشد. تأثیر منفی کمبود ، بیشترین انگیزه شکست رستوران‌ها باشد. دریافتن اینکه خرج های راه اندازی رستوران چقدر است، فقط نوک کوه یخ است.

هم زمان با رونق دریافت رستوران بازپسین راه‌اندازی شده، باید هزینه‌ها را همیشگی برآورد کنید. ممکن است ماه‌ها درازا بکشد تا کسب‌وکارتان در پایان به سوده برسد. توانایی پشتیبانی از نیازهای مالی در این مرحله غالباً بحران «ساختن یا شکستن» است که بسیاری از رستوران‌داران جدید نمی‌توانند بر آن غلبه کنند. در عقیده دریافت نیازهای سرمایه برای دوازده الی پانزده ماه نخست نه فقط محتاطانه بلکه برای کامیابی هر رستوران جدیدی ضروری است.

باید حاضر باشید تا هزینه‌های عملیاتی‌تان را بتوانید پوشش دهید. همچنین سرمایه‌ای را برای برخی از ایام سال که فروشتان در آن مختصر است نیز در عقیده بگیرید.

سایر هزینه‌های راه‌اندازی رستوران:

قیمت مکان رستوران:

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که در اثناء گشایش رستوران باید توجه کنید، خرید یا اجاره ملک برای فضا رستوران آن است.خواه بخواهید ملکی بخرید یا آن را کرایه کنید، این هزینه بسته به منطقه‌ای که قصد گشایش رستورانتان را در آن دارید متفاوت خواهد بود. در ضمن هزینه کرایه به وضعیت بازار مسکن در سررسید افتتاح رستوران تان بستگی دارد.

قیمت لوازم آشپزخانه و صنعتی:

تجهیزات آشپزخانه و صنعتی از مهم‌ترین لوازمی است که باید جاسازی کنید. اینکه در عقیده دارید این لوازم را بخرید یا اجاره کنید روی هزینه‌های شما کارایی می‌گذارند. اگر سرمایه کافی ندارید می‌توانید لوازم دست دوم تهیه کنید. این فرمایش میزان هزینه‌کرد شما را بسیار کم میکند . اما دقتکنید که کیفیت لوازم را نیز مدنظر قرار دهید. در صورت خرید ابزارها بی‌کیفیت متحمل هزینه‌های اضافی خواهید شد.
برخی از تجهیزاتی که برای آشپزخانه رستورانتان نیاز دارید، عبارت‌اند از:
فریزر و یخچال
اجاق گازهای صنعتی،گریل و کباب‌پز
گرمخانه غذا
هود صنعتی
ماشین‌های ظرفشویی
مخلوط کن، چرخ‌گوشت و احمر کن صنعتی

 

علاوه بر لوازم صنعتی ذکر شده شما به اقلامی نظیر تخته‌های برش، چاقو، ظروف سرو، قابلمه و… نیز احتیاج دارید. لوازم ایمنی آشپزخانه مثل جعبه کمک‌های اولیه و کپسول اثیر نشانه نیز از دیگر مواردی است که نباید خرید آنها را فراموش کنید. برای خرید مجموع این وسایل باید 30 الی 100 میلیون تومان هزینه کنید. رقم دقیق این تجهیزات پیوستگی دارد که شما چه منظور تعبيه و پخت چه غذاهایی را داشته باشید و روزانه چه تعداد پرس غذا سرو نمایید.

هزینه مواد اولیه رستوران:

برای پر کردن انبار و یخچال خود در روز افتتاحیه رستوران بودجه کافی اختصاص دهید. با توجه به منوی خود، خرید کنید و مراقب خرید بیش از حد مواد فاسدشدنی باشید.مهم ترین مساله در باره هزینه تامین مواد اولیه و نوشیدنی ها این است که بتوانید با تامین کننده چانه بزنید و تا جایی که به کیفیت محصولات آسیب نرسد، بها ‌ها را ذیل بیاورید و به یک قیمت پسندیده برسید. هنگام سفارش مواد اولیه حتما به ساعات کاری و روزهای تعطیلی رستوران خویش دقت داشته باشید و آنها را در عقیده بگیرید هر یک کیلو برنج برای 6 نفر،‌ هر خورشت هم دربایستن به 60 گرم گوشت و 34رم حبوبات احتیاج دارد. در ضمن برای کباب کوبیده بین 130 الی 170 گرم گوشت قرمز و برای جوجه کباب بین 130 تا 210 گرم گوشت مرغ مورد احتیاج است.

حقوق پرسنل رستوران:

رستوران شما به کارگر، نظافتچی، سرآشپز و گارسون نیاز دارد. بسته به موقعیت مکانی‌تان دستمزد آشپزها ممکن است متفاوت باشد. در ضمن هزینه‌ی آموزش پرسنل را نیز باید در نظر بگیرید. برای خودتان به عنوان مدیر نیز باید حقوقی درنظر بگیرید.

هزینه دکوراسیون رستوران:

برای جذب مشتری باید روی دکوراسیون محیط رستوران سرمایه‌گذاری کنید. از یک طراح دکوراسیون کمک بگیرید. شما به مبلمان، وسایل دکوری، کفپوش و گاهی حتی یک رنگ‌آمیزی جدید احتیاج دارید. در ضمن سیستم تلفن، نور، موسیقی نیز از دیگر هزینه‌های این بخش هستند.اگر می‌خواهید بیرون از فضای رستورانتان صندلی بچینید، هزینه‌ی روشنایی و محوطه‌سازی محیط بیرونی را نیز باید در نظر بگیرید.

خرج های راه اندازی رستوران

خرج های راه اندازی رستوران

 

راه اندازی رستوران توسط شرکت گردشگری کادوس

021-88834455

021-88839955

تماس آنلاین با کادوس: 09190030037

Launching a restaurant

راه اندازی رستوران توسط شرکت گردشگری کادوس

  •  راه اندازی رستوران
  •  شرکت گردشگری کادوس
  •  تاسیس رستوران
  •  سیاست‌های کلی رستوران
  •  راه‌اندازی یک رستوران
  •  هزینه‌های راه‌اندازی رستوران
  •  برآورد هزینه‌های رستوران
  •  خرج های راه اندازی رستوران
  •  قیمت مکان رستوران
  •  افتتاح رستوران

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.