راه اندازی هتل در تنکابن

راه اندازی هتل در تنکابن

راه اندازی هتل در تنکابن

 

تالار هتل و بخش وی آی پی

وقتی به عملکرد هتل های شاخص در ایران نگاه می کنیم درمیابیم که علاوه بر خدمات اقامتی در آنها دومین نقطه قوت آنها تقسیم تالارها، رستورانها و خدمات وی آی پی و به راستی تقسیم غذا و نوشیدنی آنها می باشد که برای نمونه میشه از  هتل آزادی تهران و … اسم برد.

 

برای برگزاری مراسم و مهمانی ها معمولا در هتل های لوکس پنج ستاره بخشی از مکان را که در بیشتر موارد دربرگیرنده چند تالار می‌باشد به برگزاری مهمانی های ویژه اختصاص می دهند و همینطور بخش به سالن های آمفی تئاتر و همایشها که باید حائز طراحی زیاد قشنگ و خاص باشد، و البته این تمهیدات نیز در کنار خدمات تقسیم اقامتی هتل، فایده قابل توجهی را برای گردآور دارد. و در این بین بسیارند هتل هایی که هر روز بر سطح سرمایه و سوددهی خویش می افزایند و همینطور چه بسیار هتل هایی هم وجود دارند، که با عدم مدیریت و دانش و درایت در دامنه هتلداری و اقتصاد هتلداری، با شکست مواجه می شوند.

راه اندازی هتل در تنکابن

راه اندازی هتل در تنکابن

مشخصات هتل ۱ ستاره

 

این نکته بسیار دارای اهمیت است که اسپانسر همینگونه که حجم  زیادی از سرمایه خود را صرف ساخت و راه اندازی هتل می نماید، برای کامیابی مجموعه خود، در تقسیم های مدیریتی و منابع انسانی هم قوای کارآزموده و توانمند را به خدمت بگیرد، با بکار گیری اصول صحیح مدیریتی به بازگشت سطح سرمایه و سود مجموعه خویش کمک نماید.

هتل یک واحد اقامتی و سیاحتی محسوب می شود که حائز دسته های پایین گروه بسیاری می باشد و هر یک از این تقسیم ها در میزان سود آوری و البته برآورده کردن بیچارگی میهمان ها نقش بنیادین و عمده ای را ایفا می نمایند.

 

ساخت و راه اندازی هتل

ساخت و راه اندازی هتل

شرکت توسعه گردشگری کادوس:هزینه راه اندازی و ساخت هتل

برآورد هزینه های راه اندازی هتل وابستگی به متراژ و زیر بنای هتل و تعداد اتاقهای آن و استانداردها و امکاناتی دارد که قرار می باشد  در هتل اجرا گردند، ممکن است یک هتل از تعداد اطاق های زیادی برخوردار نباشد ولی از سطح استاندارد کیفی بسیار بالا و سرویس دهی و آیین ها خاصی برخوردار باشد و خوب مسلماً این هتل، باید هم معماری و طراحی منحصر بفردی داشته باشد و هم خدماتی  در آن ارائه گردد منحصر بفرد باشند.

نوع ارائه خدمات هتل و میزان سرویس دهی در آن بستگی به دیدگاه کلی و سیاست کلی اسپانسر و مدیریت هتل دارد، بعضی از هتلها در مناطق توریستی بسیار زیبا و کم جمعیت قرار گرفته اند و سیاست آنها مبنی بر جذب افراد توریست ثروتمند و ویژه می باشد، بالطبع این هتل ها گونه خدمات و استانداردهای خویش را بر این اساس پایه ریزی می کنند و ممکن است یک هتل هم در قلب یک ناحیه بازرگانی قرار گرفته باشد و سیاست کلی آن مبنی بر جذب اکثریت با بها مناسب تر باشد، به هر حال این نوع دیدگاه سرمایه گذار و مدیریت هتل است که بخواهد در چه مکانی هتل خویش را تاسیس نماید و چه گونه خدمات و استانداردهایی را ارائه دهد.

سعید مجردی مدیر عامل شرکت تمدن شهر کادوس: احداث و تاسیس هتل

برای ساخت و راه اندازی هتل در تنکابن با سطح کیفی عالی، نخست باید سطح سرمایه، مساحت ملک، خواسته های محیطی و ذیل ساختها در نظر گرفته شوند و مهمتر از کل اینکه با تامین مالی و سرمایه در این بخش، چنانچه بخش مدیریت و راه اندازی هتل بدون علم، درایت و برنامه ریزی عمل نماید و نتواند سرمایه هتل را در بخش های صحیح صرف نماید، و سیاستی در این دسته مبنی بر مراجعت سرمایه و جذب میهمان و تامین هزینه های اولیه و جاری نداشته باشد، این پروژه بعد از مدت کوتاه به بحران مالی برخورده و با شکست مواجه خواهد شد.

پیش از اقدام به ساختن هتل و راه اندازی هتل در تنکابن باید تمام پایین ساختها و پیش نیازهای تقسیم های گوناگون بصورت ریز به ریز تعریف و طراحی گردند و بصورت کاملاً بنیادی و کارشناسی عمل شود.

 

در ابتدای برنامه ریزی جهت راه اندازی هتل در تنکابن تمام پیش بینی ها باید انجام شده باشد، نقشه کامل بخشهای مختلف هتل بهمراه لیست تجهیزات و ابزارها آنها و جانمایی ساز و برگ در این نقشه ها باید از پیش سپریدن پذیرد، تا با برنامه ریزی درست و بنیادی کل چیز در جای خویش قرار گیرد.

سازه هتل، سازه ای نیست که یک اسپانسر بخواهد بعد از چند سنه نوع متریال و مصالح مصرفی در آن را تغییر بدهد و از طرفی، هم ظاهر و زیبایی یک هتل، و هم کیفیت و پایداری مصالح هتل در قدم اول زیاد مهم و حائز اهمیت هستند.

به همین منظور سرمایه گذار و تیم اجرایی مهندسین سازه در راه اندازی هتل در تنکابن باید از مقاومترین و شیک ترین گونه مصالح و متریال و در همان سان خوش نقشه ترین پلان برای ساختمان هتل، اتاقها و سایر قسمتها استفاده نمایند، تا الگوهای دیداری و جذابیتهای هتل تامین گردد.

در ساخت، تجهیز و راه اندازی هتل در تنکابن باید تمام الگوها به نحو کلان رعایت و اجرا گردند، از مهمترین این الگوها باید از الگوهای دیداری و زیبایی شناسی و خدماتی و رفاهی اسم ببریم.

رعایت این الگوها باعث می شود در کوتاه مدت هتل به سرعت شناخته شده و حجم اکثریت از میهمانها را جذب نماید، در ضمن اینکه برای آن دسته از میهمانهایی که برای مدت طولانی قرار است در هتل ماندن داشته باشند، فضای هتل تکراری و وزین به عقیده نرسد و بیشتر با آن مانوس شوند.

از سایر الگوهای زیاد مهم که باعث منحصر بفرد شدن هتل می گردد، رعایت الگوهای حرفه ای و استانداردهای هتلداری می باشد، گزینش پرسنل کارآزموده بخصوص مدیریت کارآمد و نکاتی همچون گزینش ظروف، لباسهای شکیل و قشنگ و … بسیار مهم و تاثیر گذارند.

 

در اینگونه پروژه ها پیش درآمد باید قبل نیازهای لازم در را اندازی هتل تعریف گردند و سپس پلان اجرایی پیاده گردد.

 

 

راه اندازی هتل در تنکابن

  •  تالار هتل و بخش وی آی پی
  •  مشخصات هتل ۱ ستاره
  •  اقتصاد هتلداری
  •  دامنه هتلداری
  •  ساخت و راه اندازی هتل
  •  هزینه راه اندازی و ساخت هتل
  •  مدیریت هتل
  •  احداث و تاسیس هتل
  •  سعید مجردی مدیر عامل شرکت تمدن شهر کادوس
  •  راه اندازی هتل در تنکابن

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.