طرح توجیهی رستوران

طرح توجیهی ویژه رستوران

طرح توجیهی رستوران،رستوران شغلی می باشد که خوراک و نوشیدنی را برای مشتریان تعبيه می‌کند. همه ما وعده‌های غذایی موردعلاقه خود را در خارج از منزل در یک محل به اسم رستوران می‌خوریم، اما برخی از رستوران‌ها خدماتی همچون تحویل غذای آماده دارند و محلی برای سرو خوراک ندارند. رستوران‌ها ازنظر ظاهری و تنوع غذایی مختلف‌اند و طیف گسترده‌ای از غذاها و خدمات را به مشتریان ارائه می‌کنند از رستوران‌ها، فست فود و کافه‌های ارزان‌قیمت، گرفته الی رستوران‌های خانوادگی باقیمت میانه ، از مراکز لوکس باقیمت بالا.

طرح توجیهی رستوران

طرح توجیهی رستوران

 

رستوران‌ها مکان‌هایی ویژه برای ما هستند که زمانی که می‌خواهیم از وقت خویش لذت ببریم و با عزیزانمان یک وعده غذایی را صرف کنیم به آنجا می‌رویم، ظاهر یک رستوران باید متناسب بافرهنگ و آیین ها مردم آن محل باشد.
بعضی از رستوران‌ها تمام وعده‌های غذایی اصلی، مشابه صبحانه، ناهار و شام (مثل رستوران‌های هتل و رستوران‌های فرودگاه) را سرو می‌کنند. دیگر رستوران‌ها ممکن است فقط یک وعده غذایی جاسازی کنند یا ممکن است آن‌ها دو وعده غذایی (مثلاً ناهار و شام) آماده کنند.

در رستوران‌ها به‌طورکلی به این گونه می باشد که برای صرف یک وعده غذایی و با کمک یک منوی غذایی را سفارش می‌دهید.

انواع خدمات رستوران

به طور معمول ، در رستوران های گران قیمت ، مشتریان پشت میزها می نشینند ، سفارش آنها توسط گارسون گرفته می شود و غذا را حاضر می کند. بعد از صرف غذا ، مشتریان رسید را پرداخت می کنند. در بعضی از رستوران ها ، همانند رستوران های محل کار ، هیچ پیشخدمتی وجود ندارد. مشتریان از سینی هایی کاربرد می کنند که خودشان می توانند نوشیدنی را از  یخچال گزینش کنند و همچنین غذای مورد نظر خودر را در تقدیر صندوق تقاضا کنند و سپس قبل از نشستن بهزینه آن را به صندوق پرداخت کنند. رویکرد رستوران دیگری که از چند پیشخدمت کاربرد نمی کند ، رستوران بوفه است. مشتری ها غذا را در بشقاب های خودشان سرو می کنند و سپس در فرجام خوراک پول را پرداخت می کنند.
فست فودها نیز رستوران محسوب می شوند. علاوه بر این ، کامیون ها و ماشین هایی هستند که به فروش مواد غذایی اقدام می که این باره هم یگانه سایر از گزینه های دوست داشتنی برای افرادی است که خواهان خدمات سریع غذا هستند.

 

 احداث یک رستوران

اولین قدم برای افتتاح یک رستوران جدید تصمیم‌گیری در مورد نوع رستوران است. آیا می‌خواهید یک رستوران ناهارخوری باکیفیت بالا احداث کنید آیا گونه خاصی از غذاها را در ذهن دارید، همانند ایتالیایی، فرانسوی یا هندی
مورد بعدی محیط‌ برای احداث رستوران است این باره در موفقیت و بازدهی طرح می‌تواند زیاد مؤثر باشد.

اگر می‌خواهید فضا احداث رستوران را کرایه کنید باید دقت کنید آیا این رستوران در یک ناحیه شلوغ و با پاخور بسیار قرارگرفته؟
آیا پارکینگ دارد و یا خیابان و راه طوری هست که جای پارک ماشین‌ها را داشته باشد؟
آیا چندین رستوران سایر در همان نقطه احداث و احیاناً بسته‌شده‌اند؟

لذت‌بخش‌ترین تقدیر از گشایش یک رستوران جدید می‌تواند انتخاب یک نام رستوران باشد که به معنای معرفی برای شماست.

مرحله مهم بعدی هزینه‌های احداث رستوران

تأمین مالی همان چیزی است که باعث می‌شود شما رستوران خود را در چه ابعاد و با چه کیفیتی احداث کند.

 مجوز راه اندازی رستوران

مجوزهای لازم برای احداث رستوران، به یاد داشته باشید، بسیاری از مجوزها چندین هفته، حتی ماه‌ها درازا می‌کشد لغایت تصویب شوند؛ بنابراین پس‌ازاینکه وضعیت بودجه شما مشخص شد، آغاز به دنبال مدارک برای دریافت وام کنید.

شرکت گردشگری کادوس در این مرحله کنار شماست و تمام مراحل را انجام می دهد

تماس آنلاین با کادوس: 09190030037

مجوز راه اندازی رستوران

مجوز راه اندازی رستوران

طراحی رستوران

انتخاب رنگ مناسب برای رستوران شما به شما در ایجاد یک برند قدرتمند کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از یک فضای مناسب برای مشتریان پیشباز کنید.

منوها، و استخدام کارکنان

یک منوی رستوران که به‌خوبی نوشته‌شده است، خواستن آسان باشد و یک طرح واضح و بدون حاشیه باشد. وانگهی بهتر است از یک‌قلم جذاب و کاغذ باکیفیت بهره‌گیری کنید.
پس‌ازآن می‌توانید خرید تجهیزات و مبلمان  را پیش درآمد کنید.
هرچه به‌روز گشایش نزدیک می‌شوید، هم طباخ خانه و هم کارگران را استخدام کنید. کارکنان آشپزخانه، پیشخدمت و صندوق‌دار کل اجزای جدایی‌ناپذیر از رستوران‌ها هستند و شما باید فرد مناسبی را برای هر موقعیتی استخدام کنید.

شرکت توسعه گردشگری کادوس مجری برگزاری دوره‌های تخصصی و آموزشی در حوزه‌های پذیرایی و تشریفات

آموزش کارکنان رستوران

تبلیغات رستوران

تبلیغات برای اغلب رستوران‌های جدید ضروری است. می‌توانید تبلیغات رسانه‌ای اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام را با تبلیغات سنتی اغلب مثل روزنامه‌ها و تبلیغات تلویزیونی تکمیل کنید، همچنین از تأثیری که یک وب‌سایت خوب در موفقیت رستوران شما دارد نیز غافل نشوید.

طرح توجیهی رستوران

  •  تبلیغات رستوران
  •  آموزش کارکنان رستوران
  •  طراحی رستوران
  •  مجوز راه اندازی رستوران
  •  مجوزهای لازم برای احداث رستوران
  •  افتتاح یک رستوران جدید
  •  طرح توجیهی رستوران

 

برای  طرح توجیهی رستوران و مشاوره با ما تماس بگیرید.

شماره همراه مدیر عامل :09122112246

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.