طرح راه اندازی رستوران

طرح راه اندازی رستوران

طرح راه اندازی رستوران

 

رستوران در واقع مکانی میباشد که انواع غذا ها و نوشیدنی ها در آن سرو می شود. طرح راه اندازی رستوران از جمله ایده هایی است به ذهن بسیاری از افراد خطور می نماید. امروزه با تغییر در سبک زندگی افراد،کسب و کار های مرتبط با خدمات غذایی از رونق زیادی برخوردار می باشند و همین امر نیز افراد را برای راه اندازی رستوران ترغیب می نماید.

اما آن چه که در این بین باید به آن توجه نمود. تعیین دقیق مسیر پیش رو می باشد. یک برنامه ریزی دقیق در تمام ابعاد و زمینه هاباعث افزایش سطح موفقیت در راه اندازی این حرفه می باشد.راه اندازی رستوران نیاز به مراحل مختلفی دارد که به بررسی هر کدام می پردازیم:

مراحل راه اندازی یک رستوران

طرح راه اندازی رستوران

طرح راه اندازی رستوران

  • مشخص کردن نوع رستوران:

اولین قدم در احداث یک رستوران توجه به نوع رستوران می باشد. بنابراین در ابتدای امر باید مشخص نمود که چه رستورانی را راه اندازی می کنید. رستوران ها با توجه به نوع غذایی که در آن سرو می شود، می توانند ایرانی ، مکزیکی ، عربی و … باشند. با مشخص کردن نوع رستوران می توانید بازار هدف خود را شناسایی نموده و متناسب با نیاز آنها خدمات خود را ارائه کنید.

  • تعیین مکان رستوران:

در قدم بعدی طرح راه اندازی رستوران باید موقیت مکانی را که رستوران در آن تاسیس می شود مشخص نمود.شناخت مناطق خوب برای راه اندازی رستوران از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است؛ منطقه ی مورد نظر از مناطق پر از جمعیتباشد. بنابراین حتما در انتخاب منطقه ی مناسب از مشاوران با تجربه کمک بگیرید.

  • تعیین نام رستوران:

در این مرحله باید نام رستوران، تِم و موقعیت رستوران را مشخص کنید. این نام با توجه به سلیقه و نظر صاحب رستوران مشخص می شود. این مرحله یکی از مراحل جذاب راه اندازی می باشد. انتخاب یک نام مناسب باعث ایجاد یک مزیت رقابتی بین شما و سایر رقبا می شودو داشتن یک برند باعث ایجاد مشتریان وفادار است. بنابراین نام مناسب برای رستوران باعث میشود در ذهن مشتریان نیز ماندگارتر باشد.

  • تعیین میزان هزینه های رستوران:

مرحله ی بعدی تعیین میزان هزینه های راه اندازی رستوران می باشد. تامین مالی مشخص کننده ی  نوع طراحی ابعاد و کیفیت رستوران می باشد. شما باید در هنگام راه اندازی رستوران به صورت مداوم هزینه های خود را برآورد نمایید و برای انواع شرایط استراتژی مربوط به خود را داشته باشید.

از جمله هزینه های راه اندازی رستوران عبارتند از:

هزینه ی مکان: بسته به این که شما برای راه اندازی رستوران تصمیم دارید که مکانی را بخرید یا اجاره نمایید. این هزینه متفاوت خواهد بود.

هزینه ی تجهیزات آشپزخانه و صنعتی: از مهم ترین لوازم برای افتتاح رستوران، تجهیزات آشپزخانه و صنعتی می باشد. این تجهیزات را می توانید اجاره کنید و یا بخرید و بسته به این که کدام گزینه را انتخاب کنید. هزینه های شما تغییر می کند.

انواع تجهیزات شامل تجهیزات آشپزخانه، تجهیزات صنعتی و تجهیزات ایمنی می باشد. تجهیزات آشپز خانه شامل: یخچال، فریزر، اجاق گاز ها،گرمخانه های غذا، هود صنعتی، کباب پز و…. می باشد.تجهیزات صنعتی شامل چاقو، ظروف و… بوده و تجهیزات ایمنی نیزشامل جعبه ی کمک هایاولیه و کپسول آتش نشانی می باشد.

هزینه های مواد اولیه: مواد اولیه خود نیازمند هزینه هایی می باشد. بنابراین باید در خرید مواد اولیه به این مسئله توجه کرد. هر چه کیفیت مواد اولیه افزایش یابد. در نهایت کیفیت غذاهای رستوران افزایش می یابد.

هزینه ی پرسنل رستوران ها: در هر رستوران پرسنل نظیر سر آشپز، نظافت چی،گارسون و سر آشپزو … می باشد. هزینه های پرسنل شامل هزینه ی آموزش پرسنل و هزینه ی دستمزد می باشد که هر کدام از پرسنل بسته به نوع سمت خود هزینه های دستمزد متفاوتی دارند.

هزینه ی دکوراسیون: دکوراسیون یکی از عواملی است که باعث جذب مشتریان می شود. بنابراین بهتر است که برای طراحی دکوراسیون از یک طراح کمک بگیرید. انواع هزینه های دکوراسیون شاملمبلمان، کفپوش، رنگ آمیزی، هزینه ی روشنایی و محوطه سازی می باشد.

هزینه ی تبلیغات:زمانی که یک رستوران را افتتاحمی کنیم. باید هزینه ای را برای تبلیغات کنار بگذارید.

گرفتن مجوز های لازم:در هنگام راه اندازی یک رستوران گرفتن مجوز های لازم امری مهم و زمان بر می باشد.

طراحی شکل و ساختار رستوران:طراحی رستوران در این مرحله، طرح اصلی رستوران رنگ های به کار رفته در طراحی و نوع آن مشخص می شود.

مشخص نمودن منو:منوی رستوران نشان دهنده ی انواع غذاهایی است که در رستوران سرو می شود.طراحی منو باید متناسب با بازار باشد و هر چه منوی شما ساده تر باشد. احتمال اشتباه در تهیه کاهش می یابد. بنابراین انتخاب یک منوی ساده مخصوصا در رستوران خانوادگی یک منوی برنده می باشد. اما برای رستوران های لوکس می توان از منو های کمی پیچیده تر استفاده کنید.

استخدام کارکنان:برای راه اندازی یک رستوران، استخدام کارکنان و پرسنل اهمیت زیادی دارد. هر چه افرادی که برای پست های مختلف انتخاب می شوند. بهتر وخبره تر باشند. کیفیت خدماتارائه شده به مشتری افزایش مییابد.استخدام و در نهایت آموزش کارکنان باعث می شود. افراد وظایف را بدون نقص و مشکل انجام دهند.

خرید تجهیزات سخت افزاری:از جمله تجهیزات سخت افزاری مدرن می توان به صندوق فروشگاهی،کیوسک، پرینتر حرارتی، سفارش گیر اندروید اشاره نمود که کار افراد را در قسمت های مختلف راحت تر و سریع تر می کند.

تبلیغات:تبلیغات برای شناساندن یک برند یا رستوران اهمیت زیادی دارد. بنابراین طراحی یک وب سایت مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین تبلیغات در فضاهای مجازی نظیر اینستاگرام و فیس بوک نیز تا حد زیادی در شناساندن رستوران اهمیت زیادی دارد.تبلیغات تراکتی در مکان های شلوغ، تهیه ی ویدیو های تبلیغاتی، ارائه ی کوپن و تخفیفات و…. از دیگر مدل های تبلیغات می باشد.

انتخاب شیوه ی مخصوص:اگر بخواهید در ذهن مشتریان قرار بگیرید. باید مشتریان در هنگام قرار گیری در رستوران احساس رضایت و لذت داشته باشند. بنابراین شما باید یک مفهوم خاص را دنبال کنید و هدف خود را مشخص نمایید و در راستای رسیدن به آن حرکت کنید.

جمع بندی کلی: برای راه اندازی اصولی یک رستوران باید به موارد بسیاری توجه نمود. انتخاب مکان قرارگیری، نوع رستوران و نام آن تنها بخشی از مواردی است که باید در هنگام راه اندازی رستوران به آن توجه نمود. از جمله هزینه های رستوران می توان به هزینه های راه اندازی، هزینه ی دکوراسیون، هزینه ی تبلیغات و … اشاره نمود. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی باید قبل از راه اندازی رستوران به تمام موارد زیر توجه نمود.

طرح توجیهی راه اندازی رستوران

طرح توجیهی راه اندازی رستوران

طرح راه اندازی رستوران

کلمه ی کلیدی اصلی: طرح راه اندازی رستوران

برچسب ها: افتتاح رستوران، طرح توجیهی راه اندازی رستوران، راه اندازی رستوران در تهران، افتتاح رستوران در کرج، تجهیزات راه اندازی رستوران، راه اندازی رستوران در شیراز

 دانلود مقاله

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.